Fundacja dla Przejrzystości i Przewidywalności Decyzji Administracyjnych

37 sekund miało spowodować odrzucenie przyjętej na podstawie abstraktu prezentacji o braku merytorycznych uzasadnień pozytywnych decyzji refundacyjnych Ministra Zdrowia podejmowanych wbrew negatywnym uchwałom Komisji Ekonomicznej, pomimo potwierdzenia obowiązku merytorycznych uzasadnień w opinii prawnej Biura Analiz Sejmowych

Jeszcze 18 listopada 2021 r. w tym wpisie zapowiadałem ważną prezentację o tym, że Minister Zdrowia nie wykonuje swojego ustawowego obowiązku merytorycznego uzasadniania pozytywnych decyzji refundacyjnych podejmowanych pomimo negatywnej uchwały Komisji Ekonomicznej. 

Ta prezentacja miała się odbyć 26 listopada 2021 r. w drugim dniu konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomiki. Tymczasem 24 listopada o 17:45 dostałem maila od pani dyrektor Biura PTFe:

Od razu odpowiedziałem mailem o 18:00:

A następnego dnia (we środę, a więc wciąż dwa dni przed planowanym terminem prezentacji) przedstawiłem propozycję przesłania wersji dokładnie 5-minutowej, skoro złamanie regulaminu w tym punkcie wiąże się z tak drakońskimi karami jak całkowita dyskwalifikacja (de facto “wymazanie pracy”) z planu konferencji i książki abstraktów: 

Moje pytania i propozycje pozostały do dziś bez odpowiedzi.

 

Czy podejście PTFe jest słuszne?

Zobaczcie, jaki mail dostali autorzy prac oryginalnych zakwalifikowanych do prezentacji na konferencji:

Czy na podstawie podkreślenia i pogrubienia wymogu bylibyście w stanie domyślić się, że jakiekolwiek przekroczenie czasu prezentacji skończy się tak jak w moim przypadku – całkowitą dyskwalifikacją? 

Zaraz, a może jest coś na temat konsekwencji przekroczenia pięciu minut prezentacji w regulaminie uczestnictwa w sesji prac oryginalnych i studenckich (edycja 2021)?

Regulamin jest jeszcze dostępny tutaj. Poniżej prezentuję jego wersję pdf (dzisiaj wydrukowałem tę stronę do pdfa):

Jest punkt 9, który mówi o tym, że “prace niespełniające powyższych warunków nie zostaną zakwalifikowane do oceny”, ale w żadnych z “powyższych warunków” opisanych w punktach 1-8 nie ma ani słowa o 5 minutach, których przekroczenie powoduje dyskwalifikację.

Pozostaje duży niesmak

i wrażenie znalezienia kiepskiego pretekstu do tego, żeby uczestnicy konferencji nie usłyszeli o uporczywym niespełnianiu wymogów prawa przez Ministra Zdrowia.

Nic straconego

bo wystarczy kliknąć w  filmik poniżej. Zapraszamy do obejrzenia i do nadsyłania uwag i propozycji dalszych działań. 

Miłego dnia!

PS. Na yt filmik ma 5 minut i 39 sekund, chociaż na odtwarzaczu windowsowym było 5:37. Tak więc praca została zdyskwalifikowana za przekroczenie czasu 5 minut o 39 sekund. Ale czy to cokolwiek zmienia?