Fundacja dla Przejrzystości i Przewidywalności Decyzji Administracyjnych

Fundacja wzywa Ministra Zdrowia do zaprzestania praktyk sprawiających wrażenie urzędniczego „bullyingu” wobec Fundacji, która odważnie publicznie mówi niewygodną prawdę o braku merytorycznych uzasadnień pozytywnych decyzji. Jakie to praktyki? Czytajcie

Czy urzędniczy “bullying” brzmi groźnie? Przeczytajcie jak brzmi to pismo podpisane przez pana Macieja Miłkowskiego, podsekretarza stanu w MZ.

Kto przeczytał, ten poczuł wydźwięk tego pisma: jakiś nieznośny pieniacz nie dość, że co rusz składa jakieś wnioski, to jeszcze, sabotażysta jeden, celowo nie odbiera odpowiedzi. Wszystko z niezrozumiałej ale rozpoznawanej przez ministra wewnętrznej potrzeby trollowania ministerstwa i utrudniania pracy urzędnikom.

A teraz zobaczcie jak w rzeczywistości brzmi pismo, na które minister dał taką odpowiedź:

Czy pismo Fundacji rzeczywiście daje powód do takiej zupełnie wyjątkowej (delikatne określenie) odpowiedzi wysokiego urzędnika Najjaśniejszej Rzeczypospolitej?

Wg mnie nie, ale jestem tylko obywatelem trochę aktywnym w obszarze sprawiedliwych decyzji administracyjnych i generalnie poprawy funkcjonowania władzy publicznej w Polsce.

Fundacja wysłała odpowiedź do pana ministra. Całość odpowiedzi tutaj:

Sami oceńcie kto tu jest agresorem i wychodzi z pewnej właściwej roli społecznej.

Ostatnio mam wrażenie, że minister staje się coraz bardziej nerwowy w relacjach z Fundacją. To może świadczyć pozytywnie o szansach Fundacji i nas wszystkich na naprawdę SPRAWIEDLIWE decyzje refundacyjne: rzetelnie i przejrzyście uzasadnione merytorycznie.

Właśnie przed chwilą skończyłem wypowiedź na spotkaniu Rady Organizacji Pacjentów dotyczącą wczorajszego pisma z trzema pytaniami, które Fundacja wysłała do aktywnych organizacji pacjentów w Polsce i innych ważnych uczestników systemu refundacji leków. Pan Minister B. Chmielowiec zapewnił, że na pytania Fundacji odpowie, a pismo przekaże do członków Rady Organizacji Pacjentów. Brawo, dziękuję.

Przy odpowiedziach na te pytania rozstrzygnie się, czy pasuje nam wyznaczony kąt, w którym mamy stać jako pacjenci i z którego będziemy posłusznie wychodzić, żeby powarczeć na władzę, czy też podejmiemy decyzję o faktycznym udziale we władzy. Jak zawsze dla maluczkich taki udział wiąże się z odpowiedzialnością paradoksalnie dużo większą niż ministrów, ale tylko w ten sposób możemy stać się PARTNERAMI dla dotychczasowych władców.

Czy nasza emancypacja i wzmocnienie będzie pasować dotychczasowym władcom? Rzadko kiedy ten, kto ma władzę, chętnie się nią dzieli z innymi, zwykle tworzy pozorne rozwiązania, które niedoświadczonym osobom dają poczucie udziału ale w praktyce bez żadnego wpływu.

To, co teraz nastąpi, to realne sprawdzam dla nas wszystkich. Niektórzy z racji pełnionych ról społecznych i instytucjonalnych nie mogą pozostać z boku. Życzę im, żeby zdążyli się włączyć choćby w ostatniej chwili, bo jak nie zdążą, to będzie trochę wstydu za sprzeniewierzenie się tym rolom i zadaniom.

Powodzenia i odwagi! Celem jest sprawiedliwsza Polska. Każdy z nas może czynić nasz kraj sprawiedliwszym każdego dnia. Dziś to Ty możesz zadziałać, żeby nasz cel przybliżyć – otwarcie poprzeć 3XTAK w pytaniach Fundacji.

1 thought on “Fundacja wzywa Ministra Zdrowia do zaprzestania praktyk sprawiających wrażenie urzędniczego „bullyingu” wobec Fundacji, która odważnie publicznie mówi niewygodną prawdę o braku merytorycznych uzasadnień pozytywnych decyzji. Jakie to praktyki? Czytajcie”

  1. Pingback: Urzędniczy “bullying” nie spowoduje, że Fundacja porzuci Program Monitorowania Decyzji Refundacyjnych – to dzisiejszy wniosek o ważne decyzje dotyczący obwieszczenia na 1.03.2021, w tym o kontynuacji refundacji Myozyme – Fundac

Comments are closed.