Fundacja dla Przejrzystości i Przewidywalności Decyzji Administracyjnych

Szkoła Liderów Strażniczych publikuje artykuł prezesa Fundacji o braku merytorycznych uzasadnień decyzji o obejmowaniu refundacją najdroższych leków na świecie za setki milionów złotych. Warto przeczytać!

Artykuł pt. “Czy Minister Zdrowia powinien uzasadniać merytorycznie decyzje o finansowaniu bardzo drogich leków innowacyjnych? Wyniki kontroli społecznej decyzji o obejmowaniu leków refundacją” w popularnonaukowy sposób przybliża problem braku merytorycznych uzasadnień decyzji o refundacji najdroższych leków na świecie za setki milionów złotych publicznych środków.

Dziękujemy za jego publikację! 

Ta diagnoza nie jest nowością dla tych, którzy regularnie czytają wpisy Fundacji na tej stronie i w mediach społecznościowych. Brak merytorycznych uzasadnień musi odejść w przeszłość, i to niezbyt chlubną. Wszyscy liczymy na to, że tak się wkrótce stanie. 

Bo #DobraAdministracja potrafi merytorycznie uzasadniać!

1 thought on “Szkoła Liderów Strażniczych publikuje artykuł prezesa Fundacji o braku merytorycznych uzasadnień decyzji o obejmowaniu refundacją najdroższych leków na świecie za setki milionów złotych. Warto przeczytać!”

  1. Pingback: Dojrzałość jako świadomość swojego miejsca w szeregu, czyli o tym, że (ponoć) organizacje pacjentów nie chcą brać udziału w postępowaniach refundacyjnych na prawach strony. – Fundacja dla Przejrzystości i Przewidywalności Decyzji Admi

Comments are closed.